top of page
Image by Tezos

Pomoc psychologiczna i samorozwój w IT

Pomoc Psychologiczna i Samorozwój W Branży IT 

Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie generuje wiele problemów i stresogennych sytuacji. Każdy z nas może doświadczać różnorodnych trudności emocjonalnych i osobistych, z którymi trudno się uporać w pojedynkę. 

Problemy w relacjach, stres, nadmiar obowiązków, wymagań, życie w pośpiechu  może niekorzystnie wpływać na samopoczucie i komfort psychiczny. Problemy te często przekraczają zdolności przystosowawcze, co powoduje eskalację przeżywanych emocji prowadząc często do różnego rodzaju objawów psychosomatycznych. Ból głowy, niestrawności czy ból kręgosłupa często są spowodowane przeżywanym napięciem i mają swoje źródło w problemach natury psychologicznej. 

W celu uporania się z owym dyskomfortem skuteczna okazuje się psychoterapia i rozmowa z psychologiem. Kluczowy jest wgląd i świadomość przeżywanych emocji. Podczas spotkań z psychoterapeutą dana osoba wnikliwie przygląda się swoim mechanizmom i funkcjonowaniu. 

Uświadamia sobie co jest przyczyną eskalacji jej emocji, nabywa umiejętności radzenia sobie z nimi. Dzięki czemu poprawia swój komfort psychofizyczne, a również pracuje nad samorozwojem.

Psychoterapia okazuje się szczególnie przydatna i skuteczna w świecie introwertyzmu gdzie dane osoby są zamknięte w sobie, nie odczuwają potrzeby spotkań międzyludzkich. Nie dzielą się przeżywanymi emocjami i doświadczeniami uczuciami.

Tendencja do tłumienie napięcia, stresu, który jest nieodłącznym elementem dnia codziennego.  Brak umiejętnego radzenia sobie z odczuwanymi emocjami  nie tylko destrukcyjnie wpływa na ich komfort psychiczny ale również blokuje samorozwój, kreatywność jak i efektywność wykonywanej pracy. Bo niemożliwe jest kreatywne przekraczanie granic swoich możliwości bez zaspokojonych podstawowych potrzeb bezpieczeństwa , zrozumienia siebie swoich emocji, niepokojów poprzez świadomość pragnień i motywacji. 

Tylko taka droga i proces prowadzi na szczyt i daje możliwość ciągłego rozwoju i satysfakcji czerpanej z osiągniętych wyników.

Pomoc Psychologiczna i Samorozwój W IT: O mnie
Image by Loïc Lassence

Kontakt

nr telefonu : 505 125 623

Mail: hubimprovement@gmail.com

Dziękujemy za przesłanie!

Pomoc Psychologiczna i Samorozwój W IT: Kontakt
bottom of page