Image by Christina @ wocintechchat.com

POMOC PSYCHOLOGICZNA I SAMOROZWÓJ W IT

Pomoc Psychologiczna i Samorozwój W Branży IT

,, Gdzie jestem, co robię czy to ma sens?”, 

,, Co tak naprawdę dałoby mi radość i poczucie spełnienia?” 

,, Jak żyć aby później tego nie żałować i w pełni wykorzystać swój czas?”

Odkrycie swojej tożsamości, funkcjonowania w zgodzie z własnymi wartościami w świecie który goni za pieniędzmi i prestiżem. Świadomość iż kolejny spektakularny sukces , który mimo nakładu ciężkiej pracy, wielu nieprzespanych nocy nie cieszy i nie daje już satysfakcji.

Dlaczego tak się dzieje? Jak odnaleźć dawne szczęście i beztroska radość? Jak poradzić sobie z chronicznym napięciem i  zmęczeniem ? Jak budować relacje interpersonalne i czerpać z nich satysfakcję i radość w rzeczywistości gdzie coraz częściej człowiek traktowany jest przedmiotowo? 

Tego typu pytania coraz częściej napotykam w gabinecie od klientów pracujących w korporacjach, biznesie czy branży IT.

Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie generuje wiele problemów i stresogennych sytuacji. Każdy z nas może doświadczać różnorodnych trudności emocjonalnych i osobistych, z którymi trudno się uporać w pojedynkę. 

Problemy w relacjach, stres, nadmiar obowiązków, wymagań, życie w pośpiechu  może niekorzystnie wpływać na samopoczucie i komfort psychiczny. Problemy te często przekraczają zdolności przystosowawcze, co powoduje eskalację przeżywanych emocji prowadząc często do różnego rodzaju objawów psychosomatycznych. Ból głowy, niestrawności czy ból kręgosłupa często są spowodowane przeżywanym napięciem i mają swoje źródło w problemach natury psychologicznej. 

W celu uporania się z owym dyskomfortem skuteczna okazuje się psychoterapia i rozmowa z psychologiem. Kluczowy jest wgląd i świadomość przeżywanych emocji. Podczas spotkań z psychoterapeutą dana osoba wnikliwie przygląda się swoim mechanizmom i funkcjonowaniu. 

Uświadamia sobie co jest przyczyną eskalacji jej emocji, nabywa umiejętności radzenia sobie z nimi. Dzięki czemu poprawia swój komfort psychofizyczne, a również pracuje nad samorozwojem.

Psychoterapia okazuje się szczególnie przydatna i skuteczna w świecie introwertyzmu gdzie dane osoby są zamknięte w sobie, nie odczuwają potrzeby spotkań międzyludzkich. Nie dzielą się przeżywanymi emocjami i doświadczeniami uczuciami.

Tendencja do tłumienie napięcia, stresu, który jest nieodłącznym elementem dnia codziennego.  Brak umiejętnego radzenia sobie z odczuwanymi emocjami  nie tylko destrukcyjnie wpływa na ich komfort psychiczny ale również blokuje samorozwój, kreatywność jak i efektywność wykonywanej pracy. Bo niemożliwe jest kreatywne przekraczanie granic swoich możliwości bez zaspokojonych podstawowych potrzeb bezpieczeństwa , zrozumienia siebie swoich emocji, niepokojów poprzez świadomość pragnień i motywacji. 

Tylko taka droga i proces prowadzi na szczyt i daje możliwość ciągłego rozwoju i satysfakcji czerpanej z osiągniętych wyników.

 
photo-1525598912003-663126343e1f.jpg

KONTAKT

Rejestracja :

nr telefonu : 505 125 623

Mail: hubimprovement@gmail.com

Dziękujemy za przesłanie!