top of page

Aktualizacja iPhone'a, a kiedy ostatnio dokonywałeś tego w zakresie swoich potrzeb i celów?
Czy robisz regularnie aktualizacje systemu w swoim telefonie? A co z Twoimi własnymi potrzebami i pragnieniami? Czasem łatwo zapomnieć o tym, że nasze potrzeby mogą się zmieniać w miarę upływu czasu. To naturalne, że to, co kiedyś było dla nas ważne, może już teraz nie spełniać naszych oczekiwań.


Nie wspomnę już o sytuacji, gdy często nasze przekonania i potrzeby w ogóle nie są nasze, lecz zasłyszane i wpojone w nas przez rodziców czy znaczące osoby z przeszłości. Dlatego też, po ich osiągnięciu, nie czujemy wyczekiwanego szczęścia.


Podobnie jak szybko aktualizujemy systemy w naszych telefonach i laptopach, tak często podążamy za przekonaniami i potrzebami, które kiedyś przyjęliśmy, bez zastanowienia się, czy są one nadal odpowiednie dla nas. Niestety, często przywiązujemy się do tych przekonań głęboko, nieświadomie ograniczając nasze możliwości rozwoju.

Może warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak naprawdę robimy te aktualizacje w naszych urządzeniach? Często chodzi o poprawę wydajności, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Podobnie warto zastanowić się, jakie korzyści możemy osiągnąć, aktywnie przyglądając się naszym zmieniającym się potrzebom i pragnieniom.Kiedyś ustalone marzenia o szybkim samochodzie i apartamencie w Dubaju mogą już nie być aktualne. Może dziś potrzebujesz spokoju domku na wsi lub cieszą Cię przejażdżki rowerowe.


Jesteśmy ludźmi, nasze wartości i priorytety ulegają zmianie wraz z doświadczeniem i rozwojem.

Warto czasem zatrzymać się i zastanowić, co jest dla nas ważne teraz, w tym momencie życia. Czy to, co uznaliśmy za nasze pragnienie dawno temu, nadal nas cieszy? Może czas na odświeżenie naszych celów i zapewnienie, że są one zgodne z naszymi aktualnymi wartościami i potrzebami.Pamiętajmy, że nasza autentyczność i zdolność do zrozumienia swoich potrzeb i pragnień są kluczowe dla osiągnięcia prawdziwego spełnienia i radości w życiu. Warto być otwartym na zmiany, bo to właśnie one pozwalają nam odkryć nasz pełen potencjał i prowadzą nas do większej harmonii.

Dlatego zachęcam Cię do refleksji i zbadania swoich potrzeb i pragnień. Być może odkryjesz w sobie nowe pasje i cele, które przyczynią się do większej satysfakcji i szczęścia. Żyj w zgodzie ze sobą, zdając sobie sprawę, że zmiany są naturalną częścią naszego rozwoju i przyczyniają się do naszego komfortu psychicznego i odczuwanego szczęścia.


autor: psycholog, psychoterapeuta Klaudia Put

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page