top of page

Psychoterapia a Rekrutacja Pracowników IT

Zaktualizowano: 5 sty 2023

W ubiegłym tygodniu miałam okazję udzielić wywiadu firmie INCAT. Z uwagi na to, że właśnie rozpoczęliśmy współpracę, to świetny moment na to, bym mogła przedstawić swoje podejście do procesu rekrutacji i przybliżyć swoją zawodową historię. Dziękuję za zainteresowanie @INCAT a czytelników zapraszam do lektury wywiadu.Krótko o mnie

Jak wiecie, jestem psychologiem, a współpracuję z INCAT, dosyć przewrotnie, w obszarze rekrutacji IT. W swojej pracy, dzięki łączeniu wiedzy z zakresu psychologii klinicznej z działalnością biznesową, prowadzę kompleksowe procesy rekrutacyjne. Rozpoznając oraz , rozumiejąc emocje i potrzeby, a także budując w ten sposób relacje interpersonalne, dążę do zagwarantowania potencjalnemu pracownikowi satysfakcji z realizowanych zadań. Popołudniami prowadzę psychoterapię.


INCAT: Klaudio, zawodowo zajmujesz się aż dwoma obszarami, które na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie różne, jednak po zastanowieniu wydają się całkiem dobrze uzupełniać, Zgodzisz się z tym?


KLAUDIA : Tak, to prawda. Psychoterapia i rekrutacja w IT na pozór wydają się nie mieć wspólnego mianownika. Ale gdyby się tak zastanowić, można znaleźć wiele wspólnego. Procesy psychiki są nierozłącznym elementem każdej dziedziny naszego życia. Procesy myślowe, decyzyjne, automatyzmy czy schematy działania towarzyszą nam w każdej minucie naszego życia. Dlatego bardzo istotna jest samoświadomość oraz umiejętność rozpoznawania własnych potrzeb i emocji. Jako rekruter staram się poznać, a zarazem odpowiedzieć na potrzeby kandydatów. W świecie IT, to o czym wspomniałam, pomagam odnaleźć motywację wewnętrzną i satysfakcję. Aby wesprzeć kandydatów w budowaniu tego kapitału, łączę w swojej pracy wiedzę psychologiczną i podejściem biznesowym. Staram się rozpoznać i zrozumieć emocje oraz potrzeby, co bardzo ułatwia budowanie relacji i pomaga dopasować zakres obowiązków czy ofertę pracy do potencjalnego pracownika.


INCAT : Skąd zainteresowanie psychoterapią ?


KLAUDIA: Rozumienie siebie, swoich potrzeb, oczekiwań, czy schematów działania od zawsze mnie intrygowało. Od dawna poszukiwałam odpowiedzi na pytania dotyczące samoświadomości, poczucia szczęścia i satysfakcji. To właśnie dzięki zanurzeniu się w teorie i procesy psychoterapeutyczne zmieniłam swoje myślenie, nastawienie i spostrzeganie. Teraz chciałabym przekazywać to dalej i pomagać innym. .INCAT: Jak długo zajmujesz się rekrutacją ? Dlaczego akurat branża IT?


KLAUDIA: Rekrutacja intrygowała mnie od bardzo dawna - już na studiach interesowałam się tym tematem. Rekrutacja to kolejna z moich pasji, która przychodzi mi z łatwością, bo nie szukam na siłę. Stawiam na człowieka , próbuję zrozumieć jego potrzeby, preferencje, cele życiowe i dopasować do niego odpowiednią ofertę pracy. By dać mu satysfakcję i pozwolić na rozwój. Moim celem jest motywacja ludzi do zmiany, do otworzenia się na nowe, danie sobie szansy na więcej. INCAT: Codziennie pomagasz innym w odnalezieniu odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej lub w odnalezieniu równowagi psychicznej. A co Ty czerpiesz ze swojej pracy?KLAUDIA:Przede wszystkim ogromną satysfakcję i radość gdy widzę zadowalające efekty. Nieocenione jest Obserwowanie progresu i zmiany u kandydata jest wspaniałym doświadczeniem. Podobnie jest z pacjentami, którzy zgłaszają się do gabinetu - również największą satysfakcję daje mi to, że widzę jak ktoś, z kim pracuję, staje się świadomy tego, czego tak naprawdę potrzebuje, co może osiągnąć i zmienić, by stać się szczęśliwy.

INCAT: Jakie wyzwania związane z rekrutacją i rozwojem psychologicznymi przewidujesz w najbliższych miesiącach?KLAUDIA: Jak wiemy, pracownicy branży IT nie narzekają na brak pracy, a wręcz niemal codziennie są narażeni na to, że rekruterzy zapełniają ich skrzynki odbiorcze często zupełnie nieadekwatnymi ofertami i wiadomościami.Moim celem jest zmiana podejścia do rekrutacji. Ja jako psycholog słucham, podejmuję wyzwanie zrozumienia indywidualnych preferencji potrzeb każdego z pracowników, pomagam mu w znalezieniu odpowiedzi na pytanie “Czego chcę? Czego potrzebuję i co da mi satysfakcję i poczucie spełnienia?”. Staram się wspierać w realizacji pełnego potencjału
Klaudia Put


Specjalista ds. Rekrutacji IT w INCAT
Meet The Team INCAT


Introducing Klaudia IT Recruitment Specialist


Klaudia is a psychologist, in INCAT she conducts recruitment processes in IT. In her work, thanks to combining knowledge in the field of clinical psychology with business activities, she conducts successful comprehensive recruitment processes. By recognizing, understanding emotions and needs, building interpersonal relationships in this way, she seeks to guarantee the potential employee satisfaction with the future functions. In her free time, she conducts psychotherapy.
Thank for that interview Klaudia it was nice to chat with you just a bit😊


1095 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page