top of page

Czy Zmiana Pracy Się Opłaca?

Niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, czy powiniennem coś zmienić ?


Czy owa zmiana okaże się dobrą decyzją? Pojawia się obawa, czy nie zmienimy na gorszę? Może lepiej zostawić jak jest przecież ,, jest dobrze" ,, stabilnie" i nie ma na co narzekać?
Co Daje Zmiana Pracy ?Z badań wynika, iż powinniśmy zmieniać prace średnio co 2- 3 lata a dlaczego ?


Po pierwsze rozwój nowych umiejętności

Podejmując nową pracę rozwijasz nowe umiejętności. W nowej firmie chociaż na podobnym stanowisku będziesz uczył się, czegoś nowego. Nabywanie umiejętności od osób z zespołu, miej na uwadze, że poznając nowe osoby też dużo uczysz się od nich. Dzieląc, wymieniając doświadczeniem.


Kiedy rozpoczynasz nową pracę, jesteś poza strefą komfortu i zmuszony jesteś do nauczenia się nowych systemów, nowej codzienności jak i nabywania nowych umiejętności.

Bez względu na to, jak dobra jest Twoja obecna praca, są to rzeczy, których można się nauczyć dopiero po wejściu w nową sytuację zawodową.


Zysk FinansowyWedług Forbesa pracownicy, którzy przebywają w firmie dłużej niż dwa lata, zarabiają o 50% mniej niż koledzy na równorzędnych stanowiskach, którzy zmieniają pracę.

Nowa Praca Jest Ciekawsza


Przerwanie monotonii, mniejsze ryzyko wypalenia.

Podejmując nową rolę, nowe wyzwania zwiększa się twoja motywacja i rozpoczynasz każdy dzień z większą energią, większym zapałem co również przelewa się na zwiększenie twojej efektywności i rozwój zawodowy.Nabywanie umiejętności adaptacji tak ważnej w dzisiejszej rzeczywistości


Rozwój technologiczny i innowacyjne myślenie zmieniają sposób, w jaki pracujemy. Coraz bardziej pożądaną umiejętnością jest adaptacja i elastyczność . Zmiana pracy zmusza do przystosowania się i przygotowania się do nowych strategii, projektów, form pracy jak i sposobów współpracy z osobami z zespołów. Dzięki nabyciu tych umiejętności temu jesteś bardzo cenny dla firm, które wymagają mobilnych, elastycznych pracowników.Masz kontrolę nad swoją karierą


Podjęcie nowego wyzwania wiąże się z odwagą i samoświadomością. Tylko podjęcie ryzyka i opuszczenie miejsca, które wydaje się bezpieczne, prowadzi na szczyt i pomaga w zdobywaniu kolejnych szczebli ,,drabiny rozwojowej". Nie czekaj na ofertę, a określ czego potrzebujesz i dąż do tego.
psycholog, psychoterapeuta Klaudia Put
232 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page