top of page

Dlaczego wciąż chcemy więcej a to co mamy nigdy nie będzie wystarczające ?Nieustanne dążenie do.... ✈

Nieustannym pościg za lepszym projektem / pracą ✈

Wyższymi zarobkami ✈

Przy jednoczesnym braku świadomości, za czym tak naprawdę gonimy. Jakie są Nasze potrzeby i czego tak naprawdę chcemy. 🤔

Znasz temat 📣 ?

Dążenie do lepszego projektu i wyższych zarobków jest oczywiste, stawianie na samorozwój i doskonalenie się jak najbardziej rekomenduje. 💰 🏋‍♀️

ALE...

Warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Odpowiedzieć sobie na pytanie czy nie funkcjonuje w ruchu będę szczęśliwy gdy... ( jeszcze trochę)?

😤

- Jak osiągnę ? = Jak zasłużę ?

CO JEST PRZYCZYNĄ?

Po 1:

🔑

Nieustanna walka toczona o najmłodszy lat o uznanie, uwagę i docenienie jest motywacją dla naszych działań. Chcemy udowodnić sobie i innym, że zasługujemy na uznanie, szacunek i miłość. Zaklęte w Nas słowa ,, tylko mi wstydu nie przynieś... " ,, Powinieneś w końcu..." ,, Tobie to się nic nie chce..." itd. Działają, idą w ruch.

Warto pamiętać, że zawsze zasługujemy na te rzeczy i nie musimy przechodzić przez trudności, aby je otrzymać. Zastanów się, jak postrzegasz siebie i czy potrafisz sobie dać uznanie i szacunek. Czy akceptujesz siebie w pełni, ze wszystkimi wadami i zaletami?

Tylko akceptując siebie jako zintegrowaną całość, możemy rozwijać się i osiągać ogólną satysfakcję oraz poczucie szczęścia.

Nie musisz zasługiwać, możesz żyć.


po 2 🔑

Zabezpieczanie się na przyszłość, odkładanie pieniędzy i gromadzenie dóbr materialnych często wynika z obaw o niepewność. Obawiamy się, co się stanie, jeśli rynek się zawali lub spotka nas coś złego. Życie w przekonaniu, że świat jest niebezpieczny, może pozbawić nas radości życia i uniemożliwić nam cieszenie się tu i teraz, oraz robienie tego, na co mamy ochotę. Lęk przed gorszym jutrem wstrzymuje. Działa tu będę cieszył i korzystał z życia ,, jutro" Jak już się ,, zabezpieczę". Tylko jutro nie nadejdzie, nigdy nie będzie zabezpieczenia i pewności 100%. Jak nie czujesz się bezpieczny sam ze sobą to nie poczujesz mając 5 nieruchomości czy ,, X" w banku. Jeśli jesteś zaklęty w słowach ,, Świat jest nieobliczalny dziś jest dobrze, jutro może być źle.." ,, Ludziom nie można ufać..." ,, Życie jest ciężkie i trudne..." To sam widzisz jak to działa. Nie ma czasu na radość i satysfakcję trzeba zapierdzielać.

Warto zmienić perspektywę i przestać postrzegać świat jako nieprzewidywalnie zły. Poprzez przepracowanie naszych lęków i zmianę perspektywy, możemy czerpać większą radość, satysfakcję i poczucie własnego sukcesu.


Podsumowując, zamiast nieustannie gonić królicza, warto zastanowić się nad prawdziwymi motywacjami naszych działań. Docenianie samego siebie, akceptacja w pełnym wymiarze i zmiana perspektywy na przyszłość mogą przynieść większą radość, spełnienie i szczęście w życiu.

autor :

psycholog, psychoterapeuta : Klaudia Put

Zapraszam do pracy indywidualnej i warsztatowej26 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page