top of page
stanislaw-zarychta-_zMY1rz08tQ-unsplash.

Psychologia Tradingu

Nabywaj umiejętności zarządzania własnymi emocjami a tym samym zwiększaj swoje inwestycje

pierre-borthiry-vBCVcWUyvyM-unsplash.jpg

ZmieÅ„  Tok Swojego MyÅ›lenia - ZarzÄ…dzaj Swoimi Emocjami- Podejmuj Racjonalne Decyzje 

Dzięki zastosowaniu Interwencji Psychologicznych masz szanse zwiększysz swoje inwestycje do 40 % ( z badań wynika iż 60 % sukcesu stanowi wiedza inwestycyjna zaś 40% to umiejętne zarządzanie emocjami i radzenie sobie ze stresorami)


Czy znasz to uczucie kupowania na górce a sprzedaży w panice w doÅ‚ku?


Jak działa mózg inwestora?

Jak zarządzać jego funkcjami aby podejmować racjonalne decyzje i zarabiać?

​

Psychologia inwestowania jest obszarem psychologii, która skupia się głównie na pracy i funkcjonowaniu procesów poznawczych w mózgu. Kluczowym jest skupienie się i rozwijanie funkcji monitoringu naszej psychiki, ponieważ to ona determinuje nasze samopoczucie, wpływa na odczuwane emocje i racjonalność podejmowanych decyzji.

​

Czy można zarządzać emocjami by inwestowanie okazało się efektywniejsze?!

​

Jeśli podejmiemy próbę przyjrzenia się mechanizmom inwestowania i zachowaniom natury psychologicznej inwestorów to zauważymy, iż fundamentalną rolę w tym procesie odgrywają emocje.


Presja, brak umiejÄ™tnoÅ›ci zarzÄ…dzania wÅ‚asnymi emocjami, znieksztaÅ‚cenia poznawcze to tylko kilka aspektów które wpÅ‚ywajÄ… na proces podejmowania decyzji. 

​

Trend wzrostu,spadku, euforia, szaÅ‚ inwestowania czy też zbiorowa wysprzedaż i wycofanie siÄ™ warunkujÄ… procesy psychiczne czÅ‚owieka czyli przeciÄ™tnego inwestora.

​

To od tego jak ludzie przeżywajÄ… stres jak radzÄ… sobie z presjÄ… czasu zależą trendy na rynku. 

ZaÅ› od tego jak inwestor zarzÄ…dza swoimi emocjami jak dziaÅ‚a w sytuacji stresu, czy potrafi nad nim zapanować?! Czy posiada umiejÄ™tność rozgraniczenia wÅ‚asnych myÅ›li , potrzeb i emocji od procesów poznawczo- emocjonalnych innych zależą zyski.

​

Informacje, przekazy targające procesami emocjonalnymi to pierwsze na czym możemy polec, kolejny aspekt wpływający na proces decyzyjny to błąd poznawczy, błąd potwierdzenia, potrzeba przełączenia się do większości. Brak umiejętności rozgraniczenia swoich myśli od przekazów i toku myślenia prezentowanych przez społeczeństwo odgrywa fundamentalną rolę w procesie decyzyjnym.

​

ZmieÅ„  Tok Swojego MyÅ›lenia - ZarzÄ…dzaj Swoimi Emocjami- Podejmuj Racjonalne Decyzje - ZwiÄ™ksz KapitaÅ‚

​

W sytuacji chÄ™ci podjÄ™cia współpracy i uzyskania wsparcia zapraszam do kontaktu 

​

​

WiÄ™cej informacji odnoÅ›nie dziaÅ‚ania procesów myÅ›lowych, sposobów radzenia sobie ze stresem i zarzÄ…dzania emocjami 

​

​

bottom of page