top of page

Pomoc psychologiczne dzieci i młodzieży
Kiedy zgłosić się na konsultację:

Brak rezerwacji. Sprawdź później.
photo-1528072418361-06c8a41310d7.jpg

Zaburzenia rozwoju twojego dziecka - ASD

Monitorowanie Rozwoju Dziecka, Wstępna Diagnoza, Indywidualny Program Terapii, Konsultacje Online

Niepokoi Cię rozwój twojego dziecka?, Potrzebujesz wsparcia? 

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE ONLINE

 Autyzm jest to zaburzenie neurorozwojowe, związane z nieprawidłową pracą mózgu. Zaburzenia spektrum autyzmu mogą się objawiać w różny sposób u poszczególnych osób. Ale bez względu na indywidualną manifestację objawów, wszystkie osoby z autyzmem mają trudności w zakresie relacji społecznych, porozumiewania się, wyobraźni, sztywności zachowań. ( ICD- 10, 1998).Coraz więcej badań i potwierdzeń wskazuje na to, iż pierwsze objawy pojawiają się już w okresie niemowlęcym.A czym szybsza diagnoza idąca za nią terapia tym lepsze rokowania na funkcjonowanie dziecka w przyszłości.

 

Co Powinno Być Sygnałem Ostrzegawczym i Skłonić Rodziców do Reagowania?!

W sferze funkcji :

- Ruchowych (opóźniony rozwój ruchowy, ominięcie etapu rozwoju jak brak pełzanie, raczkowanie bądź nieprawidłowe ich formy. Zaburzenia równowagi, brak zachowanej symetrii.

 

- Mowy (nieharmonijny rozwój mowy. Mogą pojawiać się echolalie, neologizmy, inwersje. Produkują pojedyncze sylaby, mają monotonny głos ( do 6 miesiąca życia lub nie tworzą licznych sylab z odmianą fleksyjną do 9 miesiąca, brak ekspresji mowy, trudności ze zrozumieniem poleceń, brak kompensacji mowy mimiką i gestem. Komunikacja zależy od możliwości intelektualnych.

 

- Zachowań ( dziecko nieustannie płaczące i przylegające do rodzica lub bardzo spokojne, częste obfite ulewanie po każdym jedzeniu, przewaga bierności dziecka nad aktywnym eksplorowaniem otoczenia, zaburzenia snu, nadmierne reakcje lękowe, tendencja do częstego wpatrywania się w przestrzeń ( okno), uporczywe przyglądanie się szczegółom przedmiotów, przy zabawie koncertuje się nad fragmentami zabawek np. śmigła helikoptera, warkoczykach lalki, kole samochodu, układanie przedmiotów w rzędy.

 

- Poznawczych 

brak wczesnego rozpoznawania rodziców, deficytowe reakcja na polecenia rodziców związane z rozumieniem mowy, zaburzona umiejętność uczenia się i nabywania nowych funkcji intelektualnych. Trudność w poznawaniu rzeczywistości i posiadania wiedzy. Problemy z przetwarzaniem informacji.

 

Kiedy udać się na konsultację? Jak Wygląda Terapia Online?

Jak Możesz Pomóc Swojemu Dziecku? Na Czym Polega Psychoterapia Osoby ze Spektrum Autyzmu?

Na wszystkie nurtujące pytania znajdą Państwo odpowiedź w zakładce ,,darmowe treści" i w bezpośrednim kontakcie telefonicznym.

Image by Melinda Gimpel

Kontakt

nr telefonu : 505 125 623

Mail: hubimprovement@gmail.com

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page