top of page
stanislaw-zarychta-_zMY1rz08tQ-unsplash.

Psychologia Tradingu

Nabywaj umiejętności zarządzania własnymi emocjami a tym samym zwiększaj swoje inwestycje

pierre-borthiry-vBCVcWUyvyM-unsplash.jpg

Zmień  Tok Swojego Myślenia - Zarządzaj Swoimi Emocjami- Podejmuj Racjonalne Decyzje 

Dzięki zastosowaniu Interwencji Psychologicznych masz szanse zwiększysz swoje inwestycje do 40 % ( z badań wynika iż 60 % sukcesu stanowi wiedza inwestycyjna zaś 40% to umiejętne zarządzanie emocjami i radzenie sobie ze stresorami)


Czy znasz to uczucie kupowania na górce a sprzedaży w panice w dołku?


Jak działa mózg inwestora?

Jak zarządzać jego funkcjami aby podejmować racjonalne decyzje i zarabiać?Psychologia inwestowania jest obszarem psychologii, która skupia się głównie na pracy i funkcjonowaniu procesów poznawczych w mózgu. Kluczowym jest skupienie się i rozwijanie funkcji monitoringu naszej psychiki, ponieważ to ona determinuje nasze samopoczucie, wpływa na odczuwane emocje i racjonalność podejmowanych decyzji.

Czy można zarządzać emocjami by inwestowanie okazało się efektywniejsze?!

Jeśli podejmiemy próbę przyjrzenia się mechanizmom inwestowania i zachowaniom natury psychologicznej inwestorów to zauważymy, iż fundamentalną rolę w tym procesie odgrywają emocje.


Presja, brak umiejętności zarządzania własnymi emocjami, zniekształcenia poznawcze to tylko kilka aspektów które wpływają na proces podejmowania decyzji. 

Trend wzrostu,spadku, euforia, szał inwestowania czy też zbiorowa wysprzedaż i wycofanie się warunkują procesy psychiczne człowieka czyli przeciętnego inwestora.

To od tego jak ludzie przeżywają stres jak radzą sobie z presją czasu zależą trendy na rynku. 

Zaś od tego jak inwestor zarządza swoimi emocjami jak działa w sytuacji stresu, czy potrafi nad nim zapanować?! Czy posiada umiejętność rozgraniczenia własnych myśli , potrzeb i emocji od procesów poznawczo- emocjonalnych innych zależą zyski.

Informacje, przekazy targające procesami emocjonalnymi to pierwsze na czym możemy polec, kolejny aspekt wpływający na proces decyzyjny to błąd poznawczy, błąd potwierdzenia, potrzeba przełączenia się do większości. Brak umiejętności rozgraniczenia swoich myśli od przekazów i toku myślenia prezentowanych przez społeczeństwo odgrywa fundamentalną rolę w procesie decyzyjnym.

Zmień  Tok Swojego Myślenia - Zarządzaj Swoimi Emocjami- Podejmuj Racjonalne Decyzje - Zwiększ Kapitał

W sytuacji chęci podjęcia współpracy i uzyskania wsparcia zapraszam do kontaktu 

Więcej informacji odnośnie działania procesów myślowych, sposobów radzenia sobie ze stresem i zarządzania emocjami 

bottom of page